Bydlení

Nejen cena je jejich výhodou

Rádi byste si pořídili vlastní bydlení, ale nesehnali jste nic ve své cenové hladině? Nemusíte klesat na mysli, naštěstí existují i jiné možnosti než byty.

Nejen cena je jejich výhodou

Koupit si byt, to je jeden z hlavních plánů, které má většina našinců. A je to vlastně dobře. Mít vlastní byt znamená do jisté míry jistotu, kterou v nájmu mít nebudete. Ovšem co se stane, když nebudete mít dostatečné množství financí a nedosáhnete ani na hypotéku? V tom případě vás asi bude čekat výše zmiňovaný nájem. Hodně lidí se již smířilo s tím, že nikdy nenašetří peníze na své vysněné bydlení. Ceny obytných nemovitostí jsou prostě až příliš drahé, a to neplatí pouze pro Prahu a okolí.

Mobilní domov

Nechcete-li se však smířit s tím bydlet dokonce života v podnájmech, můžete si pořídit některý z levných mobilních domů a bydlet v něm. Ano, není to takový komfort, jako bydlení v rodinné vilce, ale rozhodně to není ani zdaleka tak špatné, jak se všude vykládá.

Důležité je zvolit si správnou verzi. Jsou k dostání i takové, které nejsou přes zimní měsíce příliš dobře obyvatelné, alespoň ne pro rodinu. Nejenže jsou malé, ale zároveň jim chybí i alespoň základní zateplení. Ovšem tyto modely se hodí dobře jako letní chatky, takže i ty jdou docela dobře na odbyt. Největší zájem je ale samozřejmě o celoroční verze, které hlavně v novém provedení nabízejí svým obyvatelům dostatečný komfort i bezpečí. Ty sice nejsou k dostání za úplný pakatel, ale když srovnáte jejich cenu s cenou stejně velkého bytu ve větším městě, jsou, co se ceny týče daleko přijatelnější.

Útulné bydlení

Stačí mít jen pozemek

Stejně jako pro klasický dům, tak i pro ten mobilní musíte mít pozemek. To se může zdát jako nevýhoda. Kupovat si bydlení a k tomu ještě kus země, to se nemůže vyplatit. Je to pro někoho možná komplikace, ale stále se to vyplatit může a také se to mnoha lidem vyplácí. Není totiž nutné investovat do stavební parcely, které jsou velice drahé, ale do běžného pozemku. Bohatě postačí, když tam budete mít přípojku na vodu a elektřinu. Nic dalšího není v podstatě potřeba.