Výrobky

Udělejte si hezké posezení na dvorku


Nemít na zahradě žádnou formu zastřešení je skoro až hřích. A přitom se nemusí jednat o nic drahého. I pěkné a solidní stříšky mohou stát docela málo.

Udělejte si hezké posezení na dvorku

Zahradní prostor je možné využít tolika způsoby, ale jen málo, který z nich je finančně tak náročný jako tvorba zahradního posezení. Samozřejmě, milovníci pěstování flóry potřebují skleníky, které rovněž nejsou zadarmo, ale posezení, které má být na určité úrovni, je přeci jen obvykle dražší. Obvykle však neznamená pokaždé. V případě, že si na svém dvorku chcete vybudovat plácek, kde se budete scházet s přáteli, nemusíte počítat s tím, že vás to bude stát vyšší desítky tisíc korun. Když na to půjdete fikaně, můžete se dostat na mnohem nižší částky.

Prosklená pergola

Chce to ale koupit levný nábytek. Můžete slevit na estetice, případně kvalitě a pořídit si zahradní nábytek z plastu. Ten ale není příliš hezký. Mnohem lepší je ratan, ale ten je na druhou stranu zase poměrně drahý. Řešením je kompromis. Kupte si nábytek z ratanu, nicméně ne ve standardním obchodě, ale v některém z mnoha vetešnictví. I tam můžete narazit na docela pěkné kousky za rozumnou cenu. Řešit byste však neměli pouze nábytek, ale i zastřešení.

Vhodná střecha

Tady jsou vaše možnosti také docela široké. V případě, že chcete šetřit, kupte si pouze slunečníky. Proti slunečním paprskům jsou výborné, ale jakmile se začne smrákat, měli byste se i s celou společností přesunout do vnitřních prostor domu, jinak vám bude hrozit promoknutí. Pokud nemáte na takové manévry náladu, můžete sáhnout po sice o něco dražší, ale stále relativně levné alternativě, a sice po pergole. Tato tradiční zahradní stavba je nejen praktická, ale zároveň dokáže pozvednout estetickou úroveň okolí. Musíte však vybírat uvážlivě.

Tradiční typ pergoly

Jakou vybrat?

Jakou pergolu vybrat? Inu, to není jednoduchá otázka. Hodně záleží na tom, jestli má stát samostatně nebo má být součástí domu. V tom druhém případě kupte pergolu ke zdi domu. Tento druh zastřešení je obdařen pouze dvěma stojícíma nohama, jelikož se část konstrukce montuje ke stavení. Díky tomu dokáže být mnohem stabilnější, než samostatně stojící modely. A to i v silných větrech.