Výrobky

Je rychlé hubnutí skutečně zdravé?


Není pochyb o tom, že dnes je v módě štíhlá postava. Stačí se jen podívat například na televizi či obálku prakticky jakéhokoliv časopisu, a je nám to hned jasné. A není třeba říkat, že naprostá většina lidí, především pak žen, se snaží tomuto ideálu přiblížit.

Problémem je, že současný sedavý životní styl, kdy naprostá většina z nás pracuje spíše hlavou než rukama, tomu příliš nepřeje. Jistě, mozek sice vydává energii, a to skutečně hodně. I to je koneckonců důvod, proč jsme na konci pracovního dne vždy tak unavení, i když jsme celý den seděli v kanceláři.

clanek2

Problém je, že nemáme dostatek fyzické aktivity. To znamená, že se nám nemůže tvořit svalová hmota a tedy ani tvarovat postava. A bez toho si může i anorektická dívka připadat, že je opravdu tlustá, i když to samozřejmě není pravda.

Je však jasné, že pokud tedy skutečně chceme shodit nějaké to kilo, pak většina z nás bude preferovat rychlé hubnutí Rychle-hubnuti.to. A čím rychlejší, tím lepší. Za tímto cílem pak jedí jen minimum jídla, aby se dostali do kalorického deficitu, což povede ke spalování tukových zásob.

bazen9

Problém je, že takovéto rychlé shazování hmotnosti má nepěkné účinky. Tím prvním je fakt, že neposkytuje tělu čas, aby se s postupnou změnou váhy vyrovnalo. To nemá čas přizpůsobit se rychle se měnící hmotnosti.

Dále je zde fakt, že naše tělo neučíme vystačit si s nižším příjmem potravy. Co ho učíme je to, aby z ní získávalo co nejvíce energie a tvořilo pokud možno tukové zásoby, neboť neví, kdy přijde další nouze o potravu. To pak samozřejmě vede po skončení diety k opětovnému nárůstu hmotnosti.

Ideální tedy je sundávat přebytečná kila postupně a stejně tak postupně přivykat tělo na změnu životního stylu. Koneckonců, když začnete běhat, také hned neuběhnete maraton, ne? A to samé platí pro všechny části vašeho těla. To máte jen jedno, a stojí tedy za to se o něj dobře starat.