Výrobky

Dejte přednost ručnímu vysavači v bazénu s teleskopickou tyčí

Lidem schází pohyb

Současné možnosti technického rozvoje, výrobních prostředků, pomůcek, a dalších předmětů denní potřeby, co usnadňují lidský život, se mohou stát dvousečnou zbraní, jestliže celou situaci uchopíme za špatný konec. Technika slouží lidstvu k snazšímu životu, ale ten musí být v souladu s přirozenými potřebami duše a těla.

schůdky do bazénu

Jedním z příkladů může být technologie zpracování obilovin, kdy se na trhu stále objevuje bílá mouka, o niž je již mnoho let známo, že okrádá tělo o živiny, a způsobuje civilizační choroby. Přitom by stačilo výrazně omezit produkci bílé mouky a nahradit jí celozrnnou – technické prostředky na to máme.

To samé se týká i tělesného pohybu. Většina z nás vykonává zaměstnání buď sedavé, anebo ve výrobní sféře usnadněné stroji. Každý den po dobu cca 8 – 10 hodin se tedy téměř nepohybujeme, do práce cestujeme různými vozidly, doma pak připravujeme večeři, usedáme k televizi, a v lepším případě se jdeme projít, nebo trochu zasportovat.

To je ovšem málo, lidé byli dříve zvyklí fyzicky pracovat mnohem víc. Kdo si to uvědomuje, má výhodu. Pravidelný pohyb je důležitý a počítá se každá minuta. Choďte více pěšky, jezděte na kole do práce, obdělávejte zahradu ručními nástroji. Nežli robotický vysavač, raději zaměstnejte vlastní paže.

nohy u bazénu

Vlastní bazén – skvělá příležitost k dobré kondici

Toužíte po vlastním bazénu? Pak budete potřebovat i příslušenství k udržení jeho čistoty. Kromě filtrace a desinfekčních prostředků bude nutné pravidelně zbavovat dno a stěny nánosů nečistot, a slizu, tvořeného bakteriemi. Můžete si k tomu pořídit poloautomatický nebo robotický vysavač, ale lepší volbou je teleskopická tyč s nástavcem pro ruční čištění.

Možná se vám bude zdát práce s ručním vysavačem nečistot v bazénu malicherná pro posílení fyzické kondice, ale to je jen zdánlivé. Tímto způsobem zaměstnáte svalstvo paží, trupu, dolních končetin, a hlavně ochablé zádové svaly. Levný ruční vysavač s teleskopickým nástavcem vám tak poslouží mnohem víc, než byste od něj očekávali.