Výrobky

Bezpečná přeprava zboží

Chcete poslat poštou zboží či nějaký předmět, ale bojíte se jeho poškození? Pak je na místě správně zásilku zabalit, a použít vhodný výplňový materiál.

Bezpečná přeprava zboží

Praktické doporučení

Na našem území funguje několik přepravních společností, a proto se nám nevyplatí jet koupit zboží třeba na druhý konec republiky, protože poštovné vyjde mnohem levněji. To samé platí, když budeme někomu chtít poslat balíček s čímkoliv, tak je zapotřebí ho nejprve pečlivě zabalit, aby při manipulaci a přepravě nedošlo k žádnému poškození. Samozřejmě záleží na druhu zboží, které budeme chtít poslat, protože třeba pevná bedna toho vydrží mnohem více než lahev dobrého pití.

kartonový box

Tomu se vždy musíme přizpůsobit a pamatovat na to, abychom dosáhli bezpečné přepravy a úspěšnému doručení zboží bez žádného poškození. Není tedy problém posílat i křehké zboží, když zvolíme vhodný obalový materiál. Vždy je dobré se nejprve podívat na samotné stránky přepravní společnosti, protože ty většinou mývají popsané veškeré podmínky pro přepravu a přímo doporučují do jakých produktů předměty zabalit a jak je poslat.

Obalový materiál

Potřebný předmět nemůžeme jen tak přinést na poštu a nechat jej poslat na určitou adresu, protože na poště Vám rozhodně jen tak předmět nevezmou, a navíc je v našem zájmu, aby dorazil v pořádku. Dokumenty, papíry a další takové velmi lehké a tenké předměty se posílají v obálce, ale pro rozměrnější předměty to rozhodně nestačí, takže volíme krabice z lepenky, kdy se liší hlavně podle počtu jejích vrstev.

poštovní vůz

U křehčího zboží je proto raději si připlatit a vícevrstvou krabici, jenž toho vydrží mnohem více. Pokud předmět nemůže být poškozen prachem či vlhkostí, tak se vyplatí ho uzavřít v sáčku, nebo zvolit ZIP sáček, který se dá opakovaně zavírat. Následně musíme vyřešit problém s místem mezi předmětem a stěnami krabice, protože její obsah by se při pádu či nárazu velmi snadno poškodil. Výplňový materiál do krabic https://www.balteto.cz/ veškeré tyto nárazy tlumí, přičemž na výběr je z mnoha různých výplní, aby vyhovovaly zrovna Vašim potřebám.