Výrobky

Kde se uplatní kokosový olej

Kokosový olej https://www.nakliceno.cz/kokosovy-olej/ se získává z kokosových ořechů šetrným způsobem – lisováním dužiny za studena. Tím se příliš nesníží obsah původních látek včetně enzymů, ovšem podstatné je, aby olej neprošel procesem rafinace. Jeho velkou výhodou je minimální náchylnost ke žluknutí a poměrně dobrá stabilita za vysokých teplot. Kromě kuchyně se ovšem tato významná surovina uplatní i jinde:

rozpůlený kokos

Krém na ruce – docela jednoduchý trik umožňují rostlinné oleje lisované za studena a mezi nimi vyniká právě kokosový olej. Je totiž perfektní a hlavně přirozenou složkou potravinového zdroje, kterou lze využít jak vnitřně, tak i ve formě ošetření pokožky. Nemusíte utrácet za drahé speciální přípravky, docela obyčejný kokos zvládne pokožku vyživit, hydratovat, a chránit ji před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Oceníte to zvláště po koupeli nebo při manuální práci, např. na zahradě, kdy si musíte často umývat ruce. Krém je skvělý i na popraskanou kůži, různé boláky, zatvrdliny, mozoly, popraskané paty chodidel, vysušenou pokožku od slunce nebo syntetických odmašťovadel či mýdel, při práci s barvami a ředidly atd.

přípravky z kokosu

Vyběluje zuby – někteří lidé se rádi chlubí, jak jim kokosový olej pomáhá vybělit sklovinu na zubech. Máte-li zájem, stačí vyzkoušet – za pokus to stojí, a když už nic jiného, máte jistotu, že nevkládáte do úst nic toxického.

Masáže – masáže a doteky lidskou dlaní se v poslední době dostávají do popředí zájmu vzhledem k tomu, že jde o velmi významný antistres. Můžete si je ovšem dopřát i sami doma, není nutné kvůli tomu absolvovat procedury tam, kde před vámi ležel na masérském stole tucet lidí. Partnerská masáž, či v rámci rodinných vztahů (rodiče, prarodiče a děti) je v takovém případě ideální a kokosový olej je při ní skvělým společníkem. Veškeré živiny v oleji obsažené se tak velmi dobře vstřebávají pokožkou, takže jí zároveň zvláčníte a zregenerujete, a zároveň část těchto látek pronikne do krevního oběhu.