Nezařazené

Jedno kliknutí vede ke všemu

Co je internet dnes vědí i malé děti. Síť pomocí, které najdeme odpovědi na všechny naše otázky, pomocí které se seznámíme nebo zaplatíme účty či si přečteme nejnovější zprávy z domova i ze světa. Ano párkrát klikneme myší a máme hotovo i to, co by nám normálně trvalo mnohem déle. Internet skutečně ulehčil život každému z nás. Jenže i on má svá úskalí.
blondýna na internetu

Bez něj už bychom neuměli ani žít

Je to pravda, dokážete si představit, že by nebyl? To už asi ani ne, viďte. Potřebujete se něco dozvědět, napsat referát do školy, někomu napsat nebo zavolat, chcete se seznámit, sehnat práci nebo bydlení. Všechno co vás napadne, najdete právě na internetu. Pomalu ale jistě toho začíná ovládat stále víc a tak představa, že by nebyl, je vlastně nepředstavitelná. Jistě usnadní nám spoustu práce nebo obchůzek a pomůže nám vyřešit hodně věcí, starostí i radostí. Už nemusíte ráno spěchat do trafiky pro noviny, vždyť stačí zapnout počítač. Na co mít doma desítky knih, když můžete zadat klíčové slovo a vše se dozvědět na internetu. Tohle všechno je sice moc hezké, ovšem ne vždy je nám internet jen užitečný. Mnohdy právě pomocí něj, nám může být ublíženo, může se nám stát i něco, co by se normálně rozhodně nestalo. A proč, i přes všechna varování a bezpečnostní opatření, je stále snazší se pomocí internetu dopustit něčeho nezákonného?
sítě zeměkoule

Úžasný i nebezpečný

I když na první pohled má jen samá svá pozitiva, není tomu ani zdaleka tak. Asi největší nebezpečí a problém skrývají sociální sítě. Ty nejenže dokážou velmi rychle svého uživatele vtrhnout do úplně jiného virtuálního a nereálného světa, mohou také ubližovat, především mladým a důvěřivým lidem. Kolik puberťáků se již nechalo na svém profilu někým nachytat a neskončilo to vůbec dobře. Právě to, že na internetu může být kdokoliv kýmkoliv, je hrozba pro lidstvo. Takže ani zde není opatrnosti nikdy dost. Jenže to také nestačí. Můžete být opatrní, jak chcete a jednou zjistíte, že na vašem účtu chybí peníze. Jak je možné, že přes všechna bezpečnostní opatření, se stane, že nám někdo jen tak na dálku může vybílit účet a nikdy se na něj nepřejde. A tak by možná bylo dobré, aby techničtí experti a vývojáři vymysleli lepší způsob fungování něčeho tak velkého. A i přes všechny kampaně a varování, je stále ochrana a opatrnost jen na každém z nás. Tak si to uvědomte pokaždé, když se přihlásíte.