Nezařazené

S kytkami přichází jaro

Venku ještě nemusí být zrovna teplo a vy už doma můžete mít kousek jara. Přineste si ho domů v podobě cibulovin v květináčích. První jarní květiny symbolizují jaro snad nejvíc ze všeho a tak budete mít doma hned veselo. A pokud jste hravá a máte ráda dekorace, můžete si vyhrát s barvami, sladit obal květináče nebo ho pěkně dozdobit. Jarní dekorace mají být barevné, tak se nebojte popustit uzdu fantazii.

dekorační narcisy

Vybíráme cibuloviny

První jarní květinky, které si domů přinášíme v květináčích, jsou tulipány, narcisy, hyacinty, krokusy nebo třeba sněženky ale je jich samozřejmě mnohem více. Cibuloviny po odkvetení můžeme zasadit a mít z nich tak za rok trvalky. Pokud nejste moc zdatní zahrádkáři, nemusíte cibulky znovu zasazovat a užijete si je jen jeden rok. V obchodě si vyberete, co se vám líbí, doma pak musíte květiny hlavně pravidelně zalévat, v květinářstvích vám jistě také rádi poradí. Jestliže se nechystáte cibuloviny dále sadit, starat se o ně moc nemusíte. Nebojte se je ale ještě než odvetou zahrnout do své jarní výzdoby.
fialový tulipán

Hrajte si s barvami

Jarní květiny jsou sice každá jiná, jedno mají ovšem společné a jsou to barvy. Každá jarní kytka září pestrými barvami a je nádherné, jak jsou každá jiná. Proto několik odlišných druhů pohromadě, tvoří krásnou dekoraci samo o sobě. Když aranžujeme květiny, můžeme si vyhrát ještě také s květináčkem. Barevný obal květináčů obvykle ladíme do barvy našeho interiéru v bytě, na jaře se ale může malinko odvázat a dát kytičky, do krásně pestrobarevných květináčů.  A pokud se nebojíte zapojit i svou zručnost a fantazii, zkuste na květináče navázat veselé mašličky, nebo ho naaranžujte jako ptačí hnízdo. Květináč, který bude vypadat jako ptačí hnízdo, uděláte velmi jednoduše. Úplně stačí, když právě květináč obalíte kolem dokola kousky přírodního lýka, které koupíte ve výtvarných potřebách nebo hobby prodejnách. Vaše květinky budou vypadat krásně originálně a vám už, alespoň takhle konečně pomalu začne to vytoužené jaro.