Nezařazené

Jak nejvíce ušetřit za dopravu při cestování?

Jak je známo, největšími položkami na cestovatelském účtu jsou nejčastěji náklady na cestu, a to nejen do cílové destinace, ale samozřejmě i doprava na místě. Existuje spousta různých způsobů, jak tyto výdaje snížit, záleží jen na vás, co zvolíte, jaké jsou vaše priority, od čeho jste schopni upustit, jak velké dobrodružství si slibujete…
růžové letadlo
· Letenky
Již opravdu dlouho neplatí, že je létání nejdražším způsobem, jak se někam dostat. Od dob existence nízkonákladových leteckých společností se dají zpáteční letenky do mnoha (nejen) evropských destinací sehnat i za pár stovek. Stačí pár sledovacích aplikací a prohlížet weby aerolinek. Pro nás bývají výhodné hlavně lety společnosti Ryanair a Wizzair, občas se objevují akce u aerolinky Volotea.
Létání tímhle způsobem sice není dvakrát nejpohodlnější a v ceně máte pouze malé zavazadlo (odbavený kufr často za několikanásobek ceny), ale s přihlédnutím k ceně se to opravdu vydržet dá.
cesta do hor
· Spolujízda
Rádi byste cestovali vlastním autem a nemáte ho úplně naplněné? Můžete ho nabídnout ke spolujízdě! Zaregistrujete se na příslušné internetové stránce, napíšete, kam a kudy jedete, kolik máte míst, za kolik jízdu nabízíte a něco o sobě a už můžete čekat, zda se k vám někdo připojí. Třeba i jen na část cesty.
Tuto možnost můžete využít i v opačném případě – můžete si tak jednoduše sehnat odvoz. Zadáte parametry a už vybíráte.
A spolujízdu samozřejmě nemusíte využívat jen na delší cesty. Často je využívaná i možnost jízdy jen do vedlejšího města na pochůzky, když se vám třeba nehodí spoje.
stopující člověk
· Stopování
Postavit se na kraj cesty se vztyčeným palcem a čekat, až vám úplně cizí náhodný člověk zastaví a odveze vás (snad) tam, kam potřebujete? V představách mnohých – ta úplně nejvíce „adrenalinová“ záležitost. Při dodržování několika zásadních zásad bezpečnosti však může jít o velmi zábavný způsob dopravy, a co je nejlepší, je úplně zdarma! Musíte si na cestu sice vyšetřit více času, ale zážitky, které po cestě nasbíráte určitě budou stát za to.