Výrobky

Hmota na tvorbu květinových aranžmá.

Pokud jste pamětníci, určitě si vybavíte doby, kdy jste vešli do květinářství a kromě nějakých růží, snad gerber tam byly karafiáty. Jinak žádný velký výběr nebyl, karafiáty byly asi levné, nebo čert ví proč, se staly jakýmsi symbolem oslav MDŽ v dobách předrevolučních, také pokud přicházela návštěva, nesla paní domácí karafiát. Děti na konci školního roku, jaké myslíte, že nesly květiny?

hmota

Ano správně, převážně karafiáty. Karafiáty byly hlavně červené a prodavačka se při jejich prodeji ještě optala, jestli k tomu chcete asparágus nebo bez. Takže červeným karafiátům s asparágusem, nebo bez, už odzvonilo, postupně se květinářství začala plnit velkým množstvím rozličných druhů květin a prodavačky se naučily vázat krásné, vkusné kytice. Jenže doba s sebou nese i veliké možnosti v kreativitě a tvořivosti. Kdo tedy má rád květiny, zajímá se o floristiku, má dnes možnost se doslova vyřádit a popustit uzdu své fantazii při zkrášlování svého domova, zahrady nebo třeba vytvářením naprosto originálních a neotřelých dárků.

hmota

A jedna taková neskutečně praktická vychytávka umožní vaší kreativitě doslova vykouzlit zázraky. Pokud si totiž objednáte aranžovací hmotu na květiny, můžete se s chutí pustit do práce. Tato aranžovací hmota na květiny se jednoduše nožem upraví na požadovanou velikost, nechá se v misce s vodou patřičně nasáknout a můžete jí vložit třeba do nepoužívaných skleniček, sklenic a nádob a naaranžovat do ní květy. Některé hmoty už mají svůj dekorativní tvar, takže stačí je jen dozdobit květinami. Tyto hmoty speciálně upravené jsou vlastně i držákem na kytici na svatební auto nevěsty. Také na pohřební kytici, která díky vazbě ve hmotě drží pevně svůj tvar. A hlavně je tu nejnovější trend, který zastíní všechny obyčejné vazby květin. Takzvaný flower box, do kterého na jeho dno jednoduše vložíte tuto namokřenou hmotu a naaranžujete květiny podle vaší fantazie. Takovým dárkem jistě ohromíte každou obdarovanou ženu.