Bydlení

Brokolice je jeden z nejzdravějších druhů zeleniny

Tradiční čínská medicína považuje brokolici za královskou zeleninu. Obsahuje značné množství vápníku, je lehce stravitelná a tepelně upravená v páře je ideálním lékem pro všechny nemocné a rekonvalescenty. Neobejdou se bez ní sportovci, je vhodná i pro děti s Číňané o ní tvrdí, že významně detoxikuje organismus od nežádoucích nánosů cizorodých látek nebo uložených zplodin metabolismu.

bio klíčky

Látky obsažené v této brukvovité zelenině na sebe vážou toxiny z krevního řečiště, mnohé z nich se tam dostávají okysličováním krve v plicích, napomáhají tedy mimo jiné i silným kuřákům a lidem, kteří se pohybují ve smogem zasažených oblastech.
Schopnost zachytit volné radikály v těle z ní vytvořila výborný prostředek v prevenci proti nádorovým chorobám, měli by jí pravidelně konzumovat i lidé pracující ve stresu pod tlakem a v nezdravém prostředí v kontaktu s chemikáliemi, např. autolakýrníci a dělníci zaměstnaní v hutním, chemickém a strojírenském průmyslu.

dušená zelenina

Zázračné klíčky

Jestliže jsme zde naznačili významné přínosy syrové nebo tepelně upravené zeleniny, neměli bychom zapomínat i na brokolicové klíčky https://www.nakliceno.cz/brokolice/. Procesem klíčení z malého semínka začíná nový životní cyklus a v tomto okamžiku se aktivují enzymatické pochody, které probouzí růst a připravují k využití všechny ukryté živiny uvnitř jádra plodu. A právě tehdy se zvyšuje obsah využitelných vitamínů a chemických látek a to je vhodná chvíle tohoto potenciálu využít. Brokolicové klíčky vám mohou nabídnout komplex vitamínu B, vitamíny A, K1, C a E. Kromě toho esenciální aminokyseliny, antioxidanty a enzymy a také sirnou sloučeninu s názvem sulforafan.

zelené zdraví

Sulforafan je známým léčivem proti rakovinnému bujení, chrání žaludeční sliznici a potlačuje množení bakterie Helicobacter pylori a dalších patogenů v trávicím traktu. Podporuje funkci imunitního systému a tím prokazatelně pomáhá organismu vypořádat se s infekcemi a zároveň brzdí a zastavuje dělení rakovinných buněk.