Nezařazené

Pomůže nám bílkovinná dieta zhubnout?

Asi není třeba říkat, že ideály krásy se v průběhu času mění. Zatímco před několika sty lety byla v kurzu žena s širokými boky, dnes je tomu naopak. Trendem je mít štíhlou, přesto však vysportovanou postavu.

Bohužel je však třeba přiznat, že u většiny z nás tomu současný životní styl příliš nepřeje. Co se zaměstnání týče, tak zde většina z nás svou pracovní dobu prosedí u počítače. Jistě, jedná se o práci psychicky namáhavou a vyčerpávající, kalorií při ní však mnoho nespálíme.

kontakty1

I tak jsme, jak již bylo řečeno, po příchodu z práce unavení. Zde pak ještě připravujeme večeři pro celou rodinu, děláme s dětmi úkoly a také nejrůznější nezbytné domácí práce. Večer jsme potom rádi, když se můžeme svalit do křesla k televizi a následně do postele.

Víkendy pak jsou rezervovány pro větší úklid a praní. Ani zde tedy není příliš možnost vyrazit někam za sportem. A o tom, jaký na nás může mít celý tento kolotoč vliv, asi není třeba mluvit. Každopádně je třeba říci, že nám na svalech nepřidá a na tuku příliš neubere.

detox1

Proto se nelze divit, že se snažíme najít nejrůznější zázračné prostředky, které by nám i přes tento životní styl k vytoužené postavě pomohly. Příkladem může být bílkovinná dieta. Jedná se o dietní program, kde je zařazeno více bílkovin, především na úrok sacharidů a tuků. Cílem je zde nejen omezit cukry a tuky, ale také nastartovat proces hubnutí.

To vše zní velmi dobře, avšak problém je, že žádná dieta sama o sobě, ani tato, vám vytouženou postavu nezaručí. K tomu je totiž potřeba, abyste zároveň trénovali i svalovou hmotu. Jinak bude i v případě, že se vám podaří tímto způsobem zhubnout (malá šance), vaše postava připomínat spíše strašáka, na kterém všechno visí.

Proto je nutné si uvědomit, že jídlo je pouze jednou částí z procesu hubnutí. Pokud to tedy se změnou myslíte vážně, určitě si najděte na sport alespoň chvíli času. Uvidíte, že se vám to vyplatí.