Podnikání

Je dětská trampolína dostatečně bezpečná?

Není žádným tajemstvím, že si děti rády hrají. A nejraději mají takové hry, které jim umožňují dosahovat něčeho nového. Není tedy divu, že je mezi nimi tak oblíbená dětská trampolína. Díky ní mohou vyskočit mnohem výše, a předvádět i nejrůznější triky. Otázkou však je, zda je také bezpečná.

Dříve jsme trampolíny našli pouze na poutích a podobných akcích. Zde se samozřejmě na bezpečnost velmi dbalo. Přeci jen, majitel by rozhodně nechtěl platit léčebné výlohy za případná zranění, ani riskovat svou reputaci, a tedy i zákazníky.

ksiltovka1

Proto byla okolo ní vždy natažena pevná síť, která bránila vyskočit mimo bezpečný prostor. Také děti byly velmi často přepásány pásem, který je rovněž držel ve vymezené oblasti trampolíny. To vše v zájmu toho, aby se nikomu nic nestalo.

Ovšem s jejich rostoucí oblibou se tato atrakce stala dostupnou i pro domácnosti. Zvláště v jarním a letním období najdeme v mnoha obchodních řetězcích nejrůznější modely trampolín, které si můžeme koupit. A zde si již s bezpečím hlavu příliš nelámou, zvláště u těch nejlevnějších modelů.

trampolina1

Předně zde není žádná ochranná síť, takže dítě musí dávat pozor, aby dopadlo opět na plochu trampolíny. A vzhledem k tomu, že je menší, než ta na poutích, to nemusí být tak snadné. Samozřejmě máme možnost si tuto síť vyrobit sami, ovšem otázkou je, kolik z nás to dělá.

Dále je to pak již zmíněná kvalita materiálu. Ta se projeví zvláště při častém používání. Nejrizikovějšími místy jsou pak nohy, které se občas lámou, a švy upevňující odrazovou plochu ke konstrukci. Ty mají tendenci praskat.

Na to vše je tedy třeba myslet, pokud ji chcete svým dětem koupit. Mnohem více se tedy vyplatí koupit ji ve specializovaném obchodě, a také nekoukat ani tak na cenu, jako spíše na kvalitu výrobku. Pak budeme mít jistotu, že přeci jen něco vydrží. A to je důležité, koneckonců jde o naše děti.