Muži

Nebezpečí v Ostravě

Ačkoli se internetem šířilo mnoho hoaxů, pointa zůstávala stále stejná. Ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě se dnes ráno v 7:19 hodin ozvaly výstřely. Na místo byla okamžitě zavolána plně naložená policejní auta s jasným cílem – zadržet střelce. Toto se jim bohužel nepovedlo, jelikož se policejní vozy a vůz pachatele údajně minuly při příjezdu na parkoviště.
Pachatelem byl muž jménem Ctirad nemocný rakovinou. Byl přesvědčený, že jej lékaři odmítají léčit a smějí se mu přitom do obličeje. Proto se rozhodl učinit razantní krok, chtěl se pomstít ne jednomu, ale hned několika nevinným lidem. Se zbraní v ruce vešel do čekárny traumatologie a začal střílet do každého, koho jen uviděl. Kromě dětí, ty se rozhodl ušetřit.
namířená zbraň
Takto připravil o život 6 lidí, z nichž jeden zemřel při ošetřování na místě a další na operačním sále. Na internet unikla fotka z místa činu, na níž jsou vidět dvě oběti ležící v kaluži krve.
Masový vrah byl zachycen na bezpečnostní kamery, jimiž se policii podařilo po chvíli zjistit, o koho jde. Nemocniční personál i pacienti byli evakuováni a převezeni do bezpečné vzdálenosti, aby se předešlo dalším ztrátám. Na místě byl ihned zadržen podezřelý, jenž byl poté označen za přímého svědka, kterému byla poté vyslovena omluva.
lékařův plášť
V okolních školách a gymnáziích panoval přísný zákaz opuštění budov a studenti tak nemohli vyjít ani na dvorek. Těžkooděnci stáli v pozoru připraveni kdykoli zasáhnout a chránit mladistvé i pedagogy.
Úlevná zpráva k nám dorazila až o téměř tři hodiny později, kdy jsme se dozvěděli, že vrah obrátil zbraň proti sobě a rozhodl se tak ukončit svůj život v obci Děhylov. Než zde dorazil, navštívil ještě své rodiče, kterým sdělil, co učinil a co má nyní v plánu. Našel si klidné místečko poblíž opuštěné polní cesty a když uslyšel nad hlavou helikoptéry, přiložil si pistoli ke spánku a stiskl spoušť.
Celá Ostrava, Česká republika, Evropa, ba i celý svět byli otřeseni touto hrůznou zprávou a soucítili s poliklinikou. Dobrovolníci se i přes přetrvávající nepokoje v nemocnici rozhodli darovat krev, aby ji mohli poskytnout zraněným, kteří ji tak nutně potřebovali k přežití.