Výrobky

Každý bazén musí mít plovák

Tak jste se dočkali a zakoupili jste si vlastní bazén a na koupání v něm, se už nesmírně těšíte. Aby se vám v něm příjemně a spokojeně plavalo nebo jen tak lenošilo, musíte se v první řadě zaměřit na jeho čistou vodu. Tu však není jednoduché mít pouze tím, že ji napustíte a budete očekávat, že vám ji příslušná čistička vody krásně rozzáří.
Musíte si zakoupit správné chemické přípravky a pořád kontrolovat to, jestli má vaše bazénová voda hodnoty ideální ke koupání.

plovák do bazénu

..1Chemie za každou cenu

Sortiment chemických přípravků na úpravu bazénové vody je znamenitý. Zvolit si můžete jak chlorovou, tak i bezchlorovou chemii a všechny tyto přípravky se prodávají nejčastěji ve formě tablet. Liší se pouze jejich funkčnost, kdy natrefíte na základní typ ve formě 3v1 nebo na multifunkční tablety 5v1.
Ať už se však rozhodnete pro jakékoliv, mějte na paměti to, jak jich ve vodě používat.Vždy je totiž nutné, aby byly umístěné v plováku Chlorito, ve kterém se budou rozpouštět a účinkovat přesně tak, jak mají – tedy po celém obvodu nádrže.

dívky na kruhu

..2Je nutné mít speciální plovák?

Výběr samotného plováku na tablety záleží prakticky pouze na vás. Existují menší, ale i větší typy, které slouží především na vložení tablet do větších bazénů. Všechny plováky vám však poskytnou možnost, zvolit si dávkování tablet díky posuvnému otvoru na jeho spodní straně. Ten má za následek rychlejší nebo naopak pomalejší uvolňování účinných látek z tablet do vody a rovněž na jeho nastavení závisí i výdrž samotné tablety.
Kromě těch klasických, si můžete vybrat ze sortimentu i šikovný plovák s teploměrem, který vám usnadní práci s koupí samostatného teploměru do bazénu. Budete tak mít jistotu, že budete přesně vědět, kolik stupňů má vaše voda, a to nejen po stranách bazénu, ale i v jeho střední části.

..3Dilatační plovák na zimu

Po ukončení vaší koupací sezóny je dobré vědět, jak se postarat o životnost vašeho bazénu i v době zimy. Pokud tedy máte bazén, který nelze na zimu složit, nezapomeňte ho ochránit před mrazem a studeným obdobím tím, že si pořídíte účelový dilatační plovák, který rovněž nalezete v nabídce tohoto příslušenství.