Podnikání

Co je YouTube?


Služba YouTube dnes představuje jednu z největších streamovacích služeb na webu vůbec. Najdeme zde toho spoustu – hudební a TV klipy, videoklipy, trailery k filmům, filmy samotné, vzdělávací a zábavná videa, různé video-blogy a mnohé další. Zkráceně by se tedy dalo říct, že se jedná o jakousi sociální síť určenou pro nahrávání videí. Zpočátku sloužila především pro zábavu a šíření domácího videa, později se její účel rozšířil o hudební klipy, filmy či videohry, dnes zde ale najdeme i záznamy přednášek či videa radící, jak si co vyrobit svépomocí. Mimoto nabízí také možnost uspořádat živé vysílání.

youtube-1158693_960_720

Služba byla spuštěna již roku 2005, za jejím zrodem stojí tři zakladatelé: Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. Paradoxem je to, že ačkoli to byl právě třetí jmenovaný, kdo s myšlenkou založení dané služby přišel, dnes zůstává v pozadí. Rozhodl se totiž dokončit studia na Stanfordské univerzitě, takže se vzdal svého podílu ve společnosti.

Kromě nahrání, zveřejnění a sdílení na internetu umožňuje server také sdílet jednotlivá videa na jiných webových stránkách (a především na dalších sociálních sítích). Dnes patří ke druhé nejnavštěvovanější stránce (po vyhledávači Googlu), za což nejspíše může to, že je zcela zdarma. Je zde sice možnost si koupit VIP členství, většina příjmů ale pochází z reklamy.

you

Existuje také možnost, jak stáhnout video z YouTube. Využít k tomu lze různé specializované programy, které si stačí stáhnout do počítače a můžete stahovat, nebo lze využít mnohé internetové nástroje. Jmenujme alespoň jeden z nich, který nám umožňuje stáhnout video Youtube online https://stahujvidea.cz/youtube-video-downloader. Jednoduše si otevřete downloader, překopírujete odkaz a můžete začít stahovat. Oproti jiným je totiž jeho použití velmi snadné. V případě režimů zdarma se ale bude jednat o omezenou kvalitu takto stažených videí či audio záznamů.