Výrobky

Chladno i v létě

Někomu se vedra líbí, ale je jasné, že většina lidí by dala přednost raději trochu mírnějšímu počasí. V létě však před horkem nelze takřka nikam uniknout.

Chladno i v létě

Zatímco letošní letní prázdniny byly, co se týče teplot docela průměrně, těch několik minulých v tomto ohledu stálo za to. Teploty přesahující magickou hranici třiceti stupňů byly na každodenním menu. Velká horka jsou fajn o víkendu, kdy můžete vyjet k vodě, nebo se zajít v klidu na bazén, ale během pracovního týdne jsou úmorná. A to nejen venku, ale samozřejmě i v bytě, případně v kanceláři. Horko navíc není ani zdravé. Valná část obyvatelstva, aniž by to věděli, jsou během letních horkých dnů dehydrovaní. A to také není úplně dobře.

Malá domácí klimatizace

Venku se tomu asi nikdy nevyhnete, ale když jste doma, můžete si vytvořit daleko lepší klima, než je venku na ulici. A to pomocí klimatizace praha. Jedná se o vysoce užitečný doplněk, který oceníte nejen v letních měsících. Některé modely jsou totiž nastavitelné na opačný režim. Díky tomu mohou v zimních měsících zastupovat funkci topení.

Výběr je široký

Mezi lidmi koluje pověra, že klimatizace jsou docela drahé a je potřeba dlouho šetřit, aby na ně dosáhl člověk s průměrným platem. To není tak úplně pravda. Hodně totiž záleží na modelu. Sice si můžete domů pořídit vysoce sofistikovaný přístroj s nízkou spotřebou, který však bude nesmírně drahý, ale existují i obdobně efektivní levnější modely. Dobrým příkladem jsou kupříkladu mobilní verze, které jsou nejen docela levné, ale také i velmi praktické. Můžete si je brát s sebou třeba i na chatu.

Ventilace

Někdo by mohl namítnout, že i přenosné verze jsou docela drahé. Vždyť přeci takový klasický větrák je přeci stejně účinný. Na to je jednoduchá odpověď. Větrák není ani zdaleka tak účinný. Vzduch totiž nechladí, ale pouze víří. Člověku se tak pouze zdá, že je chladněji. Druhým problémem je samotné víření. Pokud máte doma alergika, větráky nejsou příliš vhodné. Když se totiž zapnou, začnou do prostoru expandovat různé alergeny, což samozřejmě může alergikovi dost ztrpčit život.