Cestování

Letecky do Splitu

Jednou z oblíbených destinací, ležící v malebné zátoce mezi dvěma světovými poklady UNESCO Trogirem a Šibenikem, je klidné městečko Rogoznica. Které odděluje severní a jižní Jadran a pro návštěvníky tak působí jako výchozí bod pro objevování okolních krás. A vyrazit lze i na zajímavé rodinné výlety. Svým stálým počasím, kdy během léta prší okolo pěti dnů a naměřeno bylo 2600 hodin slunečního svitu ročně, je jistota pohody téměř stoprocentní.  Bohatá historie tohoto místa se mapuje už od roku 1390, kdy byla osídlená pevninská část. V roce 1518 byli obyvatelé vyhnáni tureckými vojsky na blízký ostrůvek, na kterém se část z nich usídlila. Ke spojení s pevninou došlo až v 19. století vytvořením umělého náspu. První turisté se na tomto zajímavém místě objevili už v roce 1870, kdy byl v Rogoznici otevřen první hotel.

Letecky do Splitu

Historické památky jsou dodnes přístupny turistům, kteří se rozhodli tuto oblast navštívit. Letecky se lze dopravit z naší republiky do Splitu a odtud se do vybraného ubytovacího zařízení přemístit místní dopravou.  V centru Rogoznice jsou původní kamenné domy a udržován je i gotický kostel sv. Mikuláše. U kterého jsou historicky cenné bogomilské náhrobky. Jezero Dračí oko je dalším z míst, které je potřeba navštívit. Tím, že je spojeno s mořem, je voda v něm slaná. Po dlouhá léta je prozkoumáváno hydrology, kteří se snaží rozluštit, proč v jeho dolní části oproti té horní, se nevyskytuje žádný živočich.

Koupání v moři

Více než padesáti kilometrové pobřeží, s mnoha chráněnými zátokami, nabízí koupání z oblázkových pláží. Které jsou obklopeny vysokými skálami a příjemně stínícími borovými lesíky. Ať už je to pláž Šepurina, Crljina, Miline či Zatoglav. Nabízející nejen opalování a plavání, ale pro milovníky potápění či šnorchlování tu probíhají kurzy pod odborným dohledem. Na umělém ostrůvku Marina Frapa najdou potřebné zázemí i jachtaři. Na které tu čeká všechno potřebné k provozování tohoto sportu. Půjčit lze i kola, na kterých je možné vyrážet na průzkum okolí. Rovněž tenisové a squashové kurty, venkovní bazény, sauny zpříjemní dovolenou celé rodině.